Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekoškola

 

Podařilo se. Mezinárodní titul EKOŠKOLA jsme obhájili.

11.5. - k nám zavítali zástupci vzdělávacího centra Tereza, proběhl audit, aby zástupci zjistili, zda si titul EKOŠKOLA opět zasloužíme.

20.6. - zástupci ekotýmu Markéta Syptáková, Petra Hápová a Natálie Ehrenbergerová, spolu s učitelem Radovanem Soukalem a paní ředitelkou Olgou Kosíkovou jeli na slavnostní předávání titulu do Senátu Parlamentu České republiky v Praze.

 

Fotografie z minulého předávání si můžete prohlédnout zde. Autor - fotostudio Havlín, R. Soukal, O. Kosíková a členové ekotýmu

 

Co je Ekoškola?

Vzdělávací program je určen pro základní a střední školy. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.  

Žáci zakládají školní Ekotým, analyzují ekologický stav školy a plánují opatření, která v průběhu školního roku realizují. Průběžně se ve výuce učí o tématech Ekoškoly (odpady, voda, energie, prostředí školy, šetrný spotřebitel, doprava a biodiverzita).

Co je cílem?

Snižování ekologického dopadu školy a uvědomění si dopadu svého jednání na životní prostředí a snaha o zlepšení životního prostředí ve škole i jejím okolí.

Ekotým Mraveci v roce 2018/2019

 

V letošním roce jsme se dali na téma šetrný spotřebitel. Přibyli nám i mladší členové, a tak jsme je museli přivítat a přivést do dění celého projektu. Letos už proběhla i výuka, kdy si starší žáci ekotýmu za pomocí ostatních starších žáků připravili program pro děti z prvního stupně a šesté třídy, kde se děti dozvěděly něco o šetrnější spotřebě a o tom jak by samy mohly přispět. Zároveň u nás stále probíhá spolupráce s Gengelem. Jelikož se nám minulý školní rok podařilo obhájit titul, tak se i nadále snažíme pokračovat v naší práci.

 

 

Ekotým Mravenci:

P. Hápová, , R. Hamerníková, N. Bezděková, E. Veselá, K. Buřvalová, K. Syptáková, A. Grubhofferová, M. Zezulová, M. Schreiberová, R. Meteláková, O. Metelák, M. Mlejnková, T. Müller, J. Skala, A. Morávek, J. Morávek, S. Kosina, O. Kosíková, R. Soukal, T. Šírková, B. Dobrovolná, J. Ehrenberger

dsc01537-----kopie.jpg

 

 

 

 

 

 

 

EKOKODEX

 

PLÁN ČINNOSTÍC:\Users\admin\Desktop\kytka-fialova.png

 

 

Fotogalerie ekotýmu Mravenci

Zprávy o naší práci

Analýzy:

a) energie

b) voda , nová analýza vody

c) odpady

d) prostředí