Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekoškola

 

Podařilo se. Mezinárodní titul EKOŠKOLA jsme obhájili.

11.5. - k nám zavítali zástupci vzdělávacího centra Tereza, proběhl audit, aby zástupci zjistili, zda si titul EKOŠKOLA opět zasloužíme.

20.6. - zástupci ekotýmu Markéta Syptáková, Petra Hápová a Natálie Ehrenbergerová, spolu s učitelem Radovanem Soukalem a paní ředitelkou Olgou Kosíkovou jeli na slavnostní předávání titulu do Senátu Parlamentu České republiky v Praze.

 

Fotografie z minulého předávání si můžete prohlédnout zde. Autor - fotostudio Havlín, R. Soukal, O. Kosíková a členové ekotýmu

 

Co je Ekoškola?

Vzdělávací program je určen pro základní a střední školy. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.  

Žáci zakládají školní Ekotým, analyzují ekologický stav školy a plánují opatření, která v průběhu školního roku realizují. Průběžně se ve výuce učí o tématech Ekoškoly (odpady, voda, energie, prostředí školy, šetrný spotřebitel, doprava a biodiverzita).

Co je cílem?

Snižování ekologického dopadu školy a uvědomění si dopadu svého jednání na životní prostředí a snaha o zlepšení životního prostředí ve škole i jejím okolí.

Ekotým Mraveci v roce 2017/2018

Letos jsme si řekli, že splníme velký cíl a to obhájit titul z ekoškola.

Začali jsme plánovat úkoly a cíle, které bychom měli splnit tento rok. Věříme, že se nám podaří obhájit titul.

 

Minulý školní rok se nám podařilo zapojit do celorepublikového projektu Gengel, který nám pomáhá rozmnožovat původní rostliny. Pěstovali jsme hrách kanadský a len šumperský. O obě odrůdy jsme se starali v rámci pracovního vyučování a družiny. Hrách plesnivěl, ale také byl k jídlu a nenechavci toho využili. Ale semen lnu bylo dost. Zašleme je zpět do Gengelu.

 

Také se nám povedlo vyrobit plakáty na hřbitov, mají pomáhat se tříděním odpadu, dali jsme je panu starostovi.

Děkujeme za to, že se k nám přidali noví členovéJ

 

Ekotým Mravenci:

 M. Syptáková, N. Ehrenbergerová, P. Hápová, , R. Hamerníková, N. Bezděková, E. Veselá, K. Syptáková, A. Grubhofferová, M. Zezulová, M. Schreiberová, R. Meteláková, M. Mlejnková, T. Müller, J. Skala, O. Kosíková, R. Soukal, T. Šírková, B. Dobrovolná, J. Ehrenberger

dsc01537-----kopie.jpg

 

 

 

 

 

 

 

EKOKODEX

 

PLÁN ČINNOSTÍC:\Users\admin\Desktop\kytka-fialova.png

 

 

Fotogalerie ekotýmu Mravenci

Zprávy o naší práci

Analýzy:

a) energie

b) voda , nová analýza vody

c) odpady

d) prostředí