Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekoškola

 

V letošním školním roce bychom chtěli náš titul obhájit. Držte nám palce.

 

Ekotým Mravenci získal pro školu mezinárodní titul Ekoškola!!!

A. Gunárová, N. Grrubhofferová

Zástupci ekotýmu převzali 15. června 2016 v Senátu ČR titul EKOŠKOLA, Jela paní ředitelka Olga Kosíková, pan učitel Radovan Soukal, Kateřina Dědičová, Adéla Gunárová a Natálie Grubhofferová. 

Nejdříve byla registrace, poté focení u vlajky, lepení vizitky naší školy do mapy ekoškol, přidání lodě s přáním k ostatním. Po tomhle všem jsme si šli sednout, posvačit a odpočinout.

Předávání se konalo v krásném sále Valdštejnského paláce. Moderátor si vždy přizval tři školy a ptal se jich na nějaké otázky. Tituly předávala senátorka Zuzana Baudyšová, předsedkyně výboru pro životní prostředí Senátu, Ing. Jan Kříž, náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů, ředitel IKEA a ředitel sdružení Tereza Petr Daniš. Po předání nás čekala prohlídka paláce a my měli takové štěstí, že zrovna zasedal Senát.

Po krátké a zajímavé prohlídce jsme se přesunuli na parník a užili si příjemnou projížďku po Vltavě. Jelikož nám vlak jel až večer, šli jsme si prohlédnout centrum Prahy a odpočnout si.

Titul Ekoškola můžeme používat dva roky, potom ho budeme muset znovu obhájit. 

Fotografie z předávání si můžete prohlédnout zde. Autor - fotostudio Havlín, R. Soukal, O. Kosíková a členové ekotýmu

 

Co je Ekoškola?

Vzdělávací program je určen pro základní a střední školy. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.  

Žáci zakládají školní Ekotým, analyzují ekologický stav školy a plánují opatření, která v průběhu školního roku realizují. Průběžně se ve výuce učí o tématech Ekoškoly (odpady, voda, energie, prostředí školy, šetrný spotřebitel, doprava a biodiverzita).

Co je cílem?

Snižování ekologického dopadu školy a uvědomění si dopadu svého jednání na životní prostředí a snaha o zlepšení životního prostředí ve škole i jejím okolí.

 

Ekotým Mravenci:

 M. Syptáková, N. Ehrenbergerová, P. Hápová, , R. Hamerníková, N. Bezděková, M. Sypták, E. Veselá, K. Syptáková, A. Grubhofferová, M. Zezulová, M. Schreiberová, O. Kosíková, R. Soukal, T. Šírková, B. Dobrovolná, J. Ehrenberger

duben-2015.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EKOKODEX

PLÁN ČINNOSTÍC:\Users\admin\Desktop\kytka-fialova.png

Fotogalerie ekotýmu Mravenci

Zprávy o naší práci

Analýzy:

a) energie

b) voda

c) odpady

d) prostředí