Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis projektu: Myths and legends

 V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu E-TWINNING.

V prosinci 2013 jsme započali projekt s názvem MYTHS and LEGENDS (Mýty a legendy).  Na projektu jsme pracovali společně s Řeckem. Skupinu tvořili vybraní žáci 8. a 9. ročníku.  Úkolem bylo  vytvořit  CD + knihu mýtů a legend, týkající se naší vlasti, naší obce a okolí. To vše celkem ve 3 jazycích - česky, řecky, anglicky.

Práce spočívala v překladu českých legend a mýtů do angličtiny, tyto pak Řekové překládali do řečtiny. Rovněž oni si přeložili řecké mýty a legendy  do angličtiny a ty jsme pak zase my překládali do češtiny. K jednotlivým legendám žáci ručně  nakreslili obrázky.  

Nejprve jsme vybrali z různých zdrojů (internet, knihy, …) legendy a mýty, které nám přišly zajímavé, a také ty, o kterých jsme dosud neslyšeli. Samozřejmě jsme nemohli opomenout Lukasovu  lípu v naší obci.  Společně jsme se s jednotlivými legendami seznámili a vybrali ty nejzajímavější.

Asi 2 měsíce jsme pracovali na jejich překladu do angličtiny. Tyto jsme pak vkládaly do Twinspace, což je počítačový prostor pro vkládání projektů. Celkem jsme vložili a přeložili 14 legend a mýtů. Totéž splnili Řekové. I jejich legendy jsme pak překládali z angličtiny do češtiny. Pak ještě obrázky a začali jsme sestavovat knihu.

V průběhu projektu si naši žáci dopisovali s řeckými žáky, posílali si přání a pozdravy. Naučili se spolupracovat a vyzkoušeli si komunikaci v angličtině.

Kniha, kterou jsme vytvořili a vytiskli je k nahlédnutí ve škole, rovněž je uložena na  CD. Vše je uloženo na internetu, ale pouze pro zaregistrované osoby.

Tímto bych chtěla poděkovat žákům i pedagogům, kteří se na tomto projektu podíleli a pomohli nám dát výsledný produkt dohromady.

                                                                                                                             Dita Víchová